News

Laboratoria Przyszłości

laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności logicznego myślenia, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym na łączną kwotę 30 000 zł.

W ramach programu #Laboratoria Przyszłości  udało się zakupić m. in.drukarkę 3D z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji, mikrokontroler z czujnikami, lutownicę, aparat fotograficzny, statyw, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe, gimbal, mikroport z akcesoriami. Zakupiono również materiały i akcesoria do zajęć artystycznych – krosna i włóczki. Na zajęciach technicznych i kołach zainteresowań wykorzystywane będą zakupione narzędzia do obróbki metalu i drewna – m.in. wyrzynarkę stołową, wiertartko – wkrętarkę, pistolety z klejem na gorąco. W ramach programu zakupiono również akcesoria kuchenne m.in. mikser, garnki, patelnie, noże, lodówkę, komplet sztućców, zastawę stołową, mikser, opiekacz i blender.

Pomoce te zostaną wykorzystane podczas zajęć rozwijających zainteresowania naszych uczniów: zajęć plastycznych, kulinarnych, krawieckich, rękodzieła, LEGO programowanie, będą wykorzystywane podczas realizowanych w szkole przedstawień. Wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.

#LaboratoriaPrzyszłości

Tags