News

Mikołajki

Święty Mikołaj, jak co roku, zawitał do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Impreza udała się na piątkę z plusem!

Oczekiwany z ogromną niecierpliwością, Mikołaj pojawił się w asyście uroczych Śnieżynek oraz tradycyjnie w asyście specjalnych reniferów, w które wcieliły się psy na co dzień biorące dział w zajęciach dogoterapii. Mikołaj w czerwonych szatach, z długą białą brodą, dźwigał worek pełen prezentów. Prowadząca imprezę zadbała o miłą, świąteczną atmosferę. Dzieci bardzo szybko „złapały kontakt” z Mikołajem. Najmłodsi siadali Świętemu na kolanach, śpiewali kolędy, z dumą recytowali wierszyki.

Nieco starsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności. Były więc quizy i zagadki, taneczne harce ze Śnieżynkami wokół pięknie udekorowanej, trzymetrowej wysokości choinki. Punktem kulminacyjnym imprezy było rozdawanie podarków. Mikołaj wręczał je osobiście, a dzieci nie kryły radości otrzymując paczki „pod choinkę”. Mikołajki w Cudzynowicach – podobnie jak w poprzednich latach – zorganizowano dzięki pomocy przyjaciół ośrodka, lokalnych sponsorów.