News

Andrzejki

W środę 28 listopada nauczyciele ZPSWR w Cudzynowicach zorganizował zabawę Andrzejkową dla całej społeczności uczniowskiej

W tym dniu szkolna stołówka została zamieniona w „salę wróżb”. Nauczyciele organizujący zabawę wraz z uczniami zadbali o magiczny nastrój. Trzy uczennice specjalnie na ten dzień przeobraziły się we wróżki.

Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc, losów, czy też specjalnie dobranych na ten dzień wróżb. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był bogaty i interesujący, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Prócz tradycyjnych wróżb była też dobra muzyka. Po wróżbach był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło do muzyki dobranej dla każdej grupy wiekowej

Każdemu dziecku dopisywały humory, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez wychowawców z internatu. Na zabawie tej gościliśmy wychowanków z Regionalnej Placówki Opiekuńczo Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej.